Продавець RAW-POL ВСЕ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
380 відгуків
Работаем по безналичному расчету с НДС
+380 (96) 695-51-53
+380 (68) 386-11-23
Львів, Україна
Спецодежда, спецобувь, СИЗ (Reis)

Спеціальне взуття - працівнику повинно бути зручно

Для роботи на підприємстві або будівельному об'єкті, у сфері обслуговування, медичних установах або харчових комбінатах - всюди потрібне робоче взуття, яке повинне не тільки виконувати захисну функцію, але і бути зручним.

Спеціальне зимове робоче взуття дозволяє виконувати роботи в умовах низьких температур: суконні і дуті чоботи, валянки, взуття на хутрі. Досить велику групу становить гумове робоче взуття, яке представлене чобітьми і калошами різних фасонів.

Існують професії, що вимагають проводити довгий годину на ногах, наприклад, лікарі, які оперують, або працівники торгівлі. Для представників цих професій розроблені ергономічні сабо, представлене як у жіночому, так і в чоловічому варіанті.

Виробники робочого взуття віддають неабияку увагу матеріалам, з яких виготовляються моделі. Перевага віддається натуральній сировині, щоб забезпечити комфорт під час носіння.

ПРИЗНАЧЕННЯ СПЕЦВЗУТТЯ

Спеціальне взуття (скорочено - спецвзуття) призначене для захисту ніг працівників від небезпечних впливів виробничого середовища і трудового процесу. Головне призначення спецвзуття - це захист ніг від несприятливих впливів і можливих виробничих травм ніг. Зазвичай, якщо трудові обов'язки працівника так чи інакше пов'язані з ризиком пошкодження ніг, то робоче взуття - необхідний елемент робочого одягу.

За призначенням робоче взуття можна розділити на виробниче та форменне, хоча і ті і інше забезпечує захист від загальних виробничих забруднень і кліматичних факторів.

Форменне взуття більшою мірою підкреслює приналежність до певної професії. Виробниче взуття в залежності від умов роботи і агресивного середовища може володіти, крім захисту від загальних виробничих забруднень (ЗВЗ) - і МБС, і КОР, і цілим рядом інших захисних властивостей.

Взуття для роботи оберігає і захищає наші ноги від цілого ряду несприятливих факторів: термічних впливів, негативного впливу анресивних середовищ, порізів і проколів, потрапляння сторонніх предметів.

У разі необхідності, взуття може бути укомплектоване антипрокольною устілкою (металевої або легкої кевларовой) і міцним підноском, що захищає від удару (сучасний композитним або металевим), не впливаючи на зовнішній вигляд.

На сучасному ринку представлено безліч видів спеціального взуття: будівельне взуття, взуття для працівників охоронних служб, взуття для медичного персоналу і співробітників харчових і хімічних підприємств тощо Найбільш відомі такі види спецвзуття, як робочі черевики, чоботи, робочі черевики і черевики з високими берцями.

Особливим попитом користуються черевики та чоботи з надійною, нековзною, литою підошвою, що захищає працівників від проколів і ковзань. Спецвзуття повинне володіти широким діапазоном захисних властивостей:

  • захист від механічних впливів (проколи, порізи, удари, вібрації);
  • захист від ковзання;
  • захист від підвищених або знижених температур;
  • захист від статичних навантажень;
  • захист від біологічних факторів;
  • захист від загальних виробничих забруднень;
  • захист від електричного струму;
  • захист від хімічних подразників.

Укупі всі перераховані вище фактори є еталонними для робочого, спеціального взуття, яке повинне в першу чергу захистити ногу працівника на важкому або небезпечному виробництві та полегшити його працю. Економія на спецвзутті прямо пропорційна безпеці споживача взуття, заощадивши на взутті, ви економите на безпеці своїх працівників.

РОБОЧЕ ВЗУТТЯ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВИКОРИСТАННЯ СТАНДАРТ EN ISO 20347

Таке взуття відрізняється від захисного тім, що воно не має укріпленого підноска і не забезпечує захист від падаючих предметів і механічних впливів, при цьому воно володіє наступними властивостями: протиковзка маслобензостійка підошва, амортизація в області п'яти, антистатичні властивості, вологостійкий верх взуття.

ЗАХИСНЕ ВЗУТТЯ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОГО ВИКОРИСТАННЯ СТАНДАРТ EN ISO 20345

Взуття обов'язково повинне мати захист від падаючих предметів і пошкоджень, які можуть бути отримані в промисловій зоні. Оснащене укріпленим підноском, таке взуття забезпечує захист від механічних впливів до 200 Дж. Демісезонне, зимове і літнє - загальноприйнятий розподіл по сезону шкарпетки або відповідно до умов його експлуатації за годиною року. За матеріалами, застосовуваним для виготовлення, спецвзуття класифікується за трьома основними групами:

  • взуття шкіряне з натуральних шкіряних матеріалів та її замінників, у тому числі з текстильним верхом;
  • взуття гумове і виготовлена з пластику ПВХ (полівінілхлориду);
  • взуття валяне і фетрове.

По конструкції верху і її висоті визначають наступні основні види: чоботи, черевики, напівчеревики і туфлі. Різновидами є: унті, напівчоботи, чобітки, сандалі, чувяки й інше взуття, використовуване для роботи.

ПОВОДЖЕННЯ ІЗ ВЗУТТЯМ

Підбираючи взуття, потрібно звертати особливу увагу на його розмір і повноту - стопа у взутті не повинна бути вузькою; валяне взуття краще брати на розмір більше шкіряного, оскільки в процесі експлуатації воно зменшується з причини сідання матеріалів. Для запобігання швидкому зносу шкіряного взуття, збереження його експлуатаційних і споживчих властивостей, необхідно дотримуватися наступних вказівок з експлуатації:

  • використовувати взуття відповідно до його призначення та захисних властивостей;
  • після закінчення роботи очистити взуття від забруднень без пошкодження матеріалу верху і низу, витерти і залишити у вентильованому приміщенні на відстані не менше 50 см від обігрівальних приладів в розкритому вигляді для провітрювання і просушування;
  • не допускається чистити взуття органічними розчинниками;
  • взуття повинне систематично, не рідше одного разу на тиждень, оброблятися мастилом відповідно до нормативно-технічної документації (жировий крем для юхти, взуттєвий крем для хрому, спеціальні препарати і спеціальні гумові щітки для велюру, і т. д.);
  • годину безперервного користування взуттям не більше 9-12 рік;
  • валяне взуття краще просушувати при температури не більше 40 °C і чистити суху щіткою в напрямку ворсу;
  • міжсезоння зберігати в поліетиленових пакетах, використовуючи нафталін або інший засіб від молі.

ЗБЕРІГАННЯ СПЕЦВЗУТТЯ

Умови зберігання спецвзуття впливають на його споживчі та експлуатаційні властивості. Зберігати взуття слід у сухих і критих приміщеннях, захищених від атмосферних опадів і ґрунтових вод. Основними чинниками, що впливають на умови зберігання взуття, є відносна вологість і температура повітря у складських приміщеннях. Найбільш сприятливі умови зберігання різних видів взуття - відносна вологість - 50-65%, температура - 8-18 °C. На збереження якості взуття має також вплив: сонячне опромінення, запиленість приміщень, порядок укладання товару, дія молі, гризунів, хімічних реагентів.

Більшість матеріалів (шкіра, тканини, картон, повсть), з яких виготовлено взуття, гігроскопічні. Залежно від умов навколишнього середовища смороду здатні поглинати вологу або віддавати її. При високій відносній вологості повітря в складському приміщенні деталі взуття з гігроскопічних матеріалів зволожуються, змінюють свої розміри. Металеві кріплення (цвяхи, гвинти та ін.) І фурнітура (блочки, гачки, хольнітени, застібки та ін.) піддаються корозії. На деталях, особливо шкіряних з казеїновим покриттям, розвивається цвіль, що різко погіршує зовнішній вигляд матеріалу, послаблює його механічні властивості. Зволоження текстильних матеріалів може призвести до їх загнивання, пліснявіння, потускнінння забарвлення. Підвищена вологість повітря також негативно впливає на формостійкість валяного взуття.

Зберігання взуття при низькій відносній вологості повітря і підвищеній температури також призводить до погіршення споживчих і експлуатаційних властивостей взуття. Відбувається викривлення і усадка деталей зі шкіри та інших гігроскопічних матеріалів. У шкіряного взуття з'єднання є ущелини між підошвою і рантом, підкладкою і гумовою підошвою, набойкою і каблуком, шкіряними фліками при збірному каблуці; деформуються верхня кромка і крила жорстких задників; утворюються зморшкуватість на окремих шкіряних деталях верху взуття та інші дефекти. Пересохла шкіра втрачає еластичність, стає жорсткою.

При підвищеній температури в приміщенні, а також під дією сонячних променів, відбувається прискорене старіння штучних взуттєвих матеріалів, гуми, полімерних покриттів на натуральній шкірі. Старіння виражається в зміні властивостей матеріалу, що є наслідком різних процесів -деструкціі, структурування, розкладання та ін. При цьому, в більшості випадків, збільшується жорсткість матеріалу, знижується стійкість до багаторазових деформацій при розтягуванні і вигині. В результаті погіршуються експлуатаційні показники гумового взуття, гумовіх підошов, халяв та інших деталей зі штучних матеріалів. Плівки покривного фарбування розтріскуються і обсипаються при носінні виробів.

Під дією світла відбувається зміна забарвлення (вицвітання) матеріалів. Низькі температури сприяють руйнуванню різних штучних матеріалів, плівок, лицьових покриттів на основі полівінілхлориду, нітроцелюлози, поліметакрилату та ін. На шкіряних деталі верху взуття (при неправильно проведеному жируванні) під час зберігання можуть утворитися жирові нальоти.

Необхідно стежити також за тим, щоб взуття в складському приміщенні не припадала пилом. Пив набивається в порі матеріалів верху, поступово знежирюючи верхній шар шкіряних деталей - шкіра стає грубою на дотик, мало еластичною. Зовнішній вигляд взуття погіршується.

При збереженні взуття в складському приміщенні воно повинне розташовуватися не ближче 20 см від стін і 100 см від опалювальних приладів. Правильна укладка взуття на стелажах і підтоварниках робить великий вплив на її збереження, створює умови для швидкого виконання складських операцій. Шкіряне і гумове взуття в первинній упаковці (коробках) укладають на дерев'яна дерев'яних полицях по 2 коробки в глибину і по 5-6 у висоту. При більшій висоті укладання картонні коробки в нижньому ряду деформуються, зовнішній вигляд і форма взуття погіршуються. Взуття без первинної упаковки розміщують на полицях стелажів рядами (до 5 у висоту) з прокладкою між ними листів щільного картону. Гумове взуття без первинної упаковки при укладанні обгортають папером. Валяне взуття при зберіганні в тюках укладають на підтоварники рядами у висоту не більше 5 місць.

При зберіганні валяного, а також шкіряної і гумового взуття з деталями з вовняних тканин і з підкладкою з натурального хутра вживаються заходи щодо захисту його від молі. Метелик молі зазвичай з'єднання являється при підвищенні температури в явились в місті у-червні. Він кладе яйця в повстяних, вовняних матеріалах, придатних для харчування майбутньої личинки, і тому їх слід обробляти противомолевими препаратами, так само як і стіни, і стелажі складських приміщень.

ВИРОБНИЦТВО СПЕЦВЗУТТЯ

Сучасне виробництво робочого взуття значно просунулося вперед. Цвяховий, і клейовий рантопрошивний методи відходять у минуле, відживши свій вік, а взуття литтєвого методу кріплення підошви все більше і більше набірає своїх шанувальників. У цьому немає нічого незвичайного, просто з часом ми знаходимо більш практичні рішення, у тому числі і для виробництва спецвзуття.

Виробництво більш якісної і практичної продукції вімагає від взуттєвиків використання сучасних машин і устаткування: ливарні агрегати, преси, де практично всі процеси автоматизовані і знаходяться під контролем електронних систем управління. Навіть верх взуття, найменше схильний значним змінам, відшивається сьогодні за допомогою напівавтоматичних ліній. Для захисту ніг при проведенні робіт у більшості випадків рекомендується використовувати робоче взуття, виробництво якого здійснюється в суворій відповідності з вимогами ГОСТів, норма видачі та строк шкарпетки регламентовані прийнятими галузевими рекомендаціями.

СУЧАСНЕ ШКІРЯНЕ СПЕЦВЗУТТЯ НА ПІДОШВІ ПУ-ТПУ

Поліуретан - скорочено ПУ, полімер, завдяки своїм високим експлуатаційним властивостям і досить нетрудомісткої технології обробки використовується в якості основного взуттєвого матеріалу підошви для литтєвого методу кріплення, у тому числі і для виготовлення спеціального взуття. Спецвзуття на підошві з поліуретану вже багато років сумлінно служити в країнах Європи, США, зовсім недавно стала підкорювати своєю практичністю, відмінними захисними характеристиками і елегантной зовнішнім поглядом і українського споживача.

Основними перевагами є: хороша теплоізоляція, стійкість до стирання, багаторазові вигин і розтягування, впливу олії, нафти і нафтопродуктів. Підошви з поліуретану відрізняються своєю легкістю і еластичністю. Але, є і ряд недоліків: низький опір проколу і вплив низьких температур. Саме з метою усунення цих недоліків у підошві спецвзуття використовується другий шар - термостійкий поліуретан (ТПУ). Досить 2-3 мм кулі монолітного ТПУ в ходовій частині підошви, щоб забезпечити високу термостійкість і опір проколу. Використання як основи проміжного шару комбінації спіненого ТПУ і монолітного роблять робоче взуття на поліуретановій підошві ще більш комфортним.

Верх робочого взуття з натуральної шкіри, ергономічна колодка, привабливий дизайн, наплив підошви в носовій частині і завищений задник для додаткового захисту стопи, глибокий протектор для зчеплення з поверхнею, подвійний поліуретан з властивостями КЛС і МБС, металевий підносок, сталева антипрокольна устілка захищає ногу від порізів. Колодка розроблена на базі взуття, яка використовується у збройних силах країн Європи та ООН. Язик клапаном перешкоджає потраплянню бруду і масел всередину взуття. Підошва стійка до проколу металевою стружкою і іншими дрібними предметами. Добре виражений каблук робить взуття зручним під час тривалої ходьби. Для працівників, зайнятих металообробкою, підійдуть, наприклад, черевики антіпрокольні Btpus3 з металевим підноском, клас захисту EN 345 S3, матеріал верху - натуральна шкіра вищого сорту. Це захисні шкіряні черевики з металевим підноском і водовідштовхувальним просоченням, клас захисту S3, підошва з подвійного поліуретану, антишокова система, КОР, МБС, протиковзкий протектор. Металевий підносок витримує навантаження до 200 Дж або 6 т, застосована фурнітура c антикорозійними характеристиками, використані антипрокольна устілка, що охоплює всю площу стопи, посилена п'ята, металева захисна пластина.

При виборництві робочого взуття повинні враховуватися вимоги професіоналів:

  • сучасний стиль і дизайн, навіть до робочого взуття (вимога сьогодення для споживача не менш важливий і естетичний аспект);

  • прагнення до комфорту (приємніше працювати в зручному взутті, ніж відчувати дискомфорт).

Спецвзуття з поліуретану володіє амортизуючими властивостями, погашає ударні навантаження. Воно досить легке, що також важливо, враховуючи факт тривалого використання його протягом зміни чи робочого дня. Якість спецвзуття - все взуття повинне проходити ретельний відбір і тестуватися в процесі експлуатації на відповідність необхідним вимогам в польових умовах.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner