Ремені безпеки
Висотними роботами, в розумінні Постанови Міністра праці та соціальної політики від 26 вересня 1997 р. з питань загальних правил безпеки та гігієни праці з посл.зм. (одн. текст: Вісник законів з 2003 р., № 169, ст. 1650), є роботи, що проводяться на поверхні на висоті, принаймні 1,0 м над рівнем підлоги або землі.
У разі, коли неможливо застосувати спорядження загальною захисту, такого як ліси, сітки, підйомники, ліфти тощо, необхідно застосовувати спорядження особистого захисту.
Правила збірки захисного спорядження від падіння (страхувального), визначені у змісті норми EN363 «Індивідуальне спорядження, захищає від падіння з висоти - Системи щодо запобігання падіння».
Система особистого захисту від падіння з висоти складається з трьох основних елементів:
- кріпильного вузла (причіпного елемента) - визначеного в межах норми EN795,
- сполучно-амортизуючого сайту - описаного в межах норм EN355, EN362 і EN354,
- лямок безпеки, до яких належать норми EN361 і EN358.
Кріпильний вузол повинен бути стабільно розташований на несучої конструкції на робочому місці для закріплення до нього сполучно-амортизуючого сайту.
Сполучно-амортизуючий вузол є з'єднання лямок, в який одягнений користувач, з точкою кріплення. Його завдання - це пом'якшення ефектів падіння людини з висоти, поглинаючи кінетичну енергію, що виникла в момент падіння.
Лямки безпеки - елемент системи захисту, в яку одягнений користувач. Її завданням є - розподіл сил, діючих на людське тіло під час падіння, а також заняття тілу відповідної позиції під час запобігання падіння і після падіння.
Для запобігання загрози руйнування спорядження в результаті контакту з високою температурою (або в результаті виділення енергії під час процесу падіння) окремі елементи повинні бути стійкі до гарячих факторів. Все спорядження, захищає від падіння слід уважно контролювати настановами, представленим виробником.
Правильний вибір спорядження для захисту від падіння з висоти, а також дотримання правил його використання гарантують безпеку!